Bizden
Sizden
Hizmetlerimiz
Makale
Ürün Seçimi
Bize Ulaşın
www.dorukguzellik.com
Copyright @ 2010 Adres: Fişekhane Cd Capacity AVM ve Titanik Otel Karşısı No:56 Bakırköy / İSTANBUL
Te l: (0212) 543 94 37 Fax : (0212) 570 94 81
dorukguzellik1@hotmail.com
designed by onatgokcen.com
(0212) 543 94 37
Google Adwords Internet Reklam, Sponsor Bağlantı Hizmeti
EPİLASYONDA EN YENİ TEKNOLOJİ KULLANIYOR OLMANIN
GURURUYLA SİZLERE ACISIZ, LEKESİZ, İZSİZ EPİLASYON HİZMETİ VERİYORUZ

Yenilikçi ekipman ve en modern metodları hafızasında barındırır.İstenmeyen tüyleri(kılları) kısa zamanda ve hızlıca kaldırır ÜSTELİK bunu ağrısız yolla yapar.Sonuç olarak yeri doldurulamaz bir çalışmadır. Ağrı yok Leke yok Kabuklanma yok Xilia Epil 5 Son sistem epilasyon cihazı ile aynı anda iki akım birden verererek tüylerinizi inanılmaz hızlı sonuç alacaksınız. Her tüy( kıl) yapısı ve kalınlığı sistem kendi ayarlayarak en inatçı tüylerde(kıllarda) bile doğru sonuca ulaştırır.

Flash Normal, Flash Blend (Thermolysis+ Electrolysis), Electrolysis, Super Flash, Super Flash 3 bunlardan biri mutlaka sizin için uygundur. Aynı anda iki farklı akımı birden devreye sokarak daha kaliteli bir epilasyon hizmeti sunmaktadır.

   

Yenilikçi ekipman ve en modern cihazımızla Agri yok Leke yok Kabuklanma yok. Kesin sonuca götüren tek sistem.

 

KULLANDIĞMIZ CİHAZIMIZIN ÖZELLİKLERİ

>> Hafif deforme olmuş tüy kökleri veya çok derin tüyler gibi en zor şartlarda dahi şaşırtıcıdır
>> Kalın tüylerin ve çarpık tüy köklerinin temizlenmesine yöneliktir
>> OmniBlend (kolay ve etkili) ve Multiplex (hızlı uygulama) tekniğinin bileşimidir.
>> En yüksek standart bilgisayar sistemi ile , kalıcı epilasyon ve garantili epilasyon
>> Yumuşak, etkili pürüzsüz ve kalıcı epilasyon için yüksek standartları olan bir cihaz
>> Mikro-Flash için ağrısız , son derece hızlı bir epilasyon (1 / 1000 sn.) sistemi
>> Flash profesyonel, hızlı epilasyon için sadece cosmomed cihazı süper blend
>> Ağrı duyarlılık Tolerans testi ile agrısız ve garantili epilasyon
>> Bireysel ağrı duyarlılığı için cihazın tüm sistemi otomatik olarak ayarlanır.
Epilasyon Tarihçesi
Bayanların kıla düşmanlığı 19.yy da başlamış düşünemiyorum bile o zamanlar yaptıklarını okuduğumda şaşkınlık geçirdim kılı bir şekilde çekip çıkarıldığında kıla dikenler batırılılark tahrıp etmeye calısmak hatda dahada ılerı gıderek  cıvı veya tele benzeyen ahletlerle tahrıp edılerek daglanmaya calısılması gıbı yontemler sevgılı hocam daha buna benzer busuru örnekler verdı kadınların kadıngın ıncelıklerını anladıgı tarıhten sonra neler neler yaparak guzelesmeye calıstılklarını duydugunda cagımızın kadını olmaktan mutluluk duydum .Modern çağ tekniklerinin ilki elektroliz dir. Galvonik akımın elektirik üretme özelliğinden faydalanarak  kıl kökünün tahrip edebileceği ise 1875 yılında göz doktoru olan Charles e.michel tarafından tıp dünyasına duyurulmuştur. Böylece ilk olarak elektroliz yöntemi başlamıştır.Galvanik akımla epilasyonun  popilarite kazanması1916 yılında prf M kree tarafından geliştirilen bir teknik sayesinde oluşmuştur. Bu teknik yaklaşık 10 adet iğnenin kıl köküne sokuılarak galvanik akım verilmesi yöntemiydi.Termoliz sistemin de yüksek frekansın tahrib etme gücünden yola çıkarak bir takım medikal cihazların yapımı gerçekleşti.Bu metod hem hızlı hemde daha etkiliydi.Termoliz sistemin cihazlara uyarlanışı gelişen teknolojiyle dahada konforlu rahat kesin sonuç ve vazgeçilmez sistem olduğunu göstermiştir.Lazer epilasyon ise 1990 lı yıllarda gelişmeye başlamıştır. Kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilen ışın tarafından kıl tahrib edilmektedir.Ancak kılın rengi açıldıkca i,nce tüylerde  kızıla yakın kızıl ve beyaz tüylerde iğneli epilasyon kaçınılmazlğı kendini göstermektedir.lazer seansları sonrasında iğneli epilasyon uygulamaları  kaçınılmaz olmaktadır.Epilasyon Çeşitleri
Açık yazılışı ile “Light Amlification by Stimulated Emmition of Radiation” olan , ışığın tek dalga boyunda düz bir çizgi halinde iletilmesidir. epilasyon, ışını ile vücutta istenmeyen tüylerin yok edilmesi yöntemidir. epilasyon uygulamasında gönderilen enerji, kıl folikülündeki melanin pigmenti tarafından absorbe edilir ve burada ısı enerjisine dönüşür. Kıl kökündeki sıcaklık yaklaşık 60 dereceye ulaşır ve bu şekilde kıl kökü tahrip edilir, kılın beslenmesi bozulur.Bir kıl folikülü deri üzerinde kalan kıl gövdesi ve deri içinde kalan kıl kökü olmak üzere iki bölümden oluşur. Kıl kökü, cildin bir kaç mm derinliğinde bulunmaktadır. Kan damarları ve sinirlerle desteklenen bu bölüm kılın canlılığını ve büyümesini sağlayan merkezdir. epilasyon ile kıl üretimini gerçekleştiren kıl kökü yok edilir.Her kıl folikülü, oluşumundan başlayarak sırayla büyüme (anajen), dinlenme (katajen) ve dökülme (telojen) evrelerinden geçerek döngüsünü tamamlar. Kıl folikülünün evreleri, epilasyon başarısını direkt olarak etkiler. Çünkü yalnız anajen yani aktif büyüme evresinde uygulanan epilasyon kıl kökünü tahrip ederek kalıcı epilasyon sağlamaktadır.Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler
>> Epilasyon uygulamasından en az 3 hafta önce kılları iplik, cımbız, ağda, epilatör vb yöntemlerle kökten alınmamış olması gerekir.
>> Uygulama öncesinde kimyasal peeling gibi cildi soyma işlemleri uygulanıyorsa, bu uygulamaların seanstan 2 hafta önce bırakılmış olması gerekir.
>> Uygulama öncesinde uygulanacak bölgedeki kılların kısaltılması gereklidir.
>> Uygulamanın hemen öncesinde güneşe veya solaryuma maruz kalmamış olmak gerekir.
>> Çok kuru ciltlerde uygulama güçlüğü olabilir bu nedenle aşırı kuru ciltler uygulamadan bir süre önce cildi nemlendirmelidir.
Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler
>>Epilasyon uygulamasından en az 3 hafta önce kılları iplik, cımbız, ağda, epilatör vb yöntemlerle kökten alınmamış olması gerekir.
>>Uygulama sonrasında çok sıcak olmayan su ile duş yapılabilir.
>>Uygulamayı takip eden 3 – 4 gün güneşe maruz kalınmamalıdır. Böyle bir durum olduğunda uygulama yapılan bölgeler güneş koruyucu ile korunmalıdır.
>>Uygulama sonrasında kılların dökülme seyri uygulama yapılan sisteme göre farklılık gösterecektir. Bu nedenle kılların dökülme sürecine elle veya cımbızla çekerek müdahale edilmemelidir.
>>İki seans arasında dökülmeyen kıllar iplik, cımbız, ağda, epilatör, tüy dökücü krem vb yöntemlerle alınmamalıdır. Uzayan kıllar makas, makine veya jilet ile kısaltılabilir.
Bizden
PROTEZ
KİRPİK
EPİLASYON HAKKINDA
MERAK ETTİKLERİNİZ
Neden Protez Kirpik?

Cilt Bakımında
Püf Noktalar

Neden Solaryum
Yaptırmalıyım?

Hacimli ve dolgun
kirpiklere sahip
olmanız için ihtiyacınız
olan tek şey
DORUK GÜZELLİK