Bizden
Sizden
Hizmetlerimiz
Makale
Ürün Seçimi
Bize Ulaşın
www.dorukguzellik.com
Copyright @ 2010 Adres: Fişekhane Cd Capacity AVM ve Titanik Otel Karşısı No:56 Bakırköy / İSTANBUL
Te l: (0212) 543 94 37 Fax : (0212) 570 94 81
dorukguzellik1@hotmail.com
designed by onatgokcen.com
(0212) 543 94 37
Google Adwords Internet Reklam, Sponsor Bağlantı Hizmeti
Günlük Cilt Bakımında;
1) Cilt tipine uygun ürünleri seçmek önemlidir.
2) Çevreden biriken kirlerin, ter yağ gibi kişisel salgılarımızın ve dökülmekte olan ölü cilt hücrelerimizin temizlenmesi ikinci adımdır.
3) En hafif temizlemeyle bile bozulabilen cildin üst tabakasındaki doğal nemlendirme sistemlerinin nemlendiricilerle takviye edilmesi. Genel kural olarak da nemlendiricilerin yüz ve vücut halen nemliyken kullanılması vücuttaki nemi hapsetmektedir.
4) UV ışınlarının verdiği hasarı önlemek için güneşten koruyucu kullanmak
5) Normal cildin bilhassa foto yaşlanma ve hasarı için tedavi edici ürünlerin kullanılması uygundur.
KURU CILTLERDE  Kurutucu ve alkol içeren ürünler ciltten nemi söküp atacağı için tercih edilmemelidir. Hassas yumuşak sabun içermeyen likit bir temizleyici sonrası gliserin, hiyalironik asit gibi ürünlerle formüle edilmiş nem kaybını azaltan nemlendiriciler kullanılmalıdır. UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu SPF 15 ve üstü bir ürün yıl boyunca dışarıya çıkmadan yarım saat önce açıkta kalan alanlara uygulanmalıdır.

YAĞLI CILTLERDE Aşırı yağlı ürünler, hassas ciltlerde ise uygun daha az hasar verecek narin ürünler tercih edilebilir. Yağlı ciltlere özgün yağ bağlayıcı likit veya jel şeklinde temizleyicileri tercih edin.  Krem bazlı, kakao yağı, lanolin içeren sabunlardan uzak durun. Losyon şeklinde suyu çekip tutan (humectane) maddeler içeren nemlendiricileri tercih edin. Ergenlik çağındaki gençlerde görülen hormon değişiklikleri nedeniyle yağlı ve akneye yatkın cildin temizliği ve doktor tarafından önerilen ürünlerin düzenli kullanılması önemlidir.
Yağ içermeyen (oil-free) güneşten koruyucuları kullanın.
Cildinize fazla parlak diyerek, yağı kurutmak için sert sabun, alkol, fırça, kese kullanmayın. Cilt temizliğini günde 2 - 3 kereden  fazla yapmayın.

KARMA CILT Kozmetik olarak T bölgesi yüzün yağlı alanları olan yanaklar, alın burun ve çene daha fazla yağlıyken diğer alanlarda kuruluk gözlenir.
Normal karma ciltler için olan temizleme ürünleri yanaklar için nazik diğer bölgelerde daha sert etkililerdir. Yalnızca ihtiyaç duyulan bölgelere uygulayacağınız nemlendirici T bölgesinde sivilceye yol açabilir.
Yağ içermeyen güneşten koruyucular kullanabilirsiniz.
Cildimiz için kendi bakım yöntemlerimizin yeterli olamadığı, cildin, enstitü bakımına ihtiyaç duyduğu durumlarda kalitesini kanıtlamış bir dermakozmetik ürün olan Guınot ve Md Formulatıon kabin ürünlerimiz ve uzman estetiysenlerimiz ile yardımınıza koşmaya hazırız. 

CILT BAKIMI IŞLEM SIRASI
Analiz
Süt
Tonik
Peeling
Ozon+ Buhar
Vakum
Siyah Noktalardan Arındırma
Maske ( Yüz ve Göz Için)
Iontoforez ile Serum / Ampul uygulaması
Sivilceli ve Akneli Ciltlerde Kurutma
Göz Çevresi Bakımı ( soğuk Ped )
Thermo- freeze ile Krem uygulaması
Yüksek Frekans ( Saç ve Boyun da dahil)
Elektronik Masaj
Anti-aging Yüz Masajı
Breeze Ile Göz Masajı
Vakum Sprey

Süre: 1,5 -2 saat

DORUK'TAN CİLT BAKIMI İLE PÜF NOKTALAR

YÜZ NEMLENDRİCİ ÜRÜNLER

Cildinizin genç görünmesini sağlamada nemlendirmenin rolü büyüktür. Nemlendirmek, temizlemek kadar önemlidir ve doğru nemlendiriciyi seçmek, büyük bir fark yaratabilir. Bir nemlendiricinin temel işlevi, cildin yüzeyinde ince bir tabaka oluşturarak nemin kaybolmasını önlemektir. Böylece cildiniz, daha yumuşak ve pürüzsüz görünür. Bazı nemlendiriciler, hava kirliliği gibi çevresel etmenlerden cildi koruyan, ince çizgilerin oluşumunu en aza indiren ve cilt yüzeyindeki ölü hücreleri soyan katkı maddeleri içerir. Pek çok nemlendirici, alerji oluşturma riskini azaltmak için anti-alerjik olarak tasarlanır. Bazıları ise güneşin zararlı ışınlarından cildi korumak için güneş koruyucu içerir.

YÜZ MASKESİYLE İLGİLİ İPUÇLARI
Maskeler muhtemelen en çok yağlı cilde sahip kişiler için yararlıdır. Derinin yüzeyindeki yağı azaltmak ve dokusunu iyileştirmek için haftada bir ya da iki kez kullanın.
* Kuru cilde sahip kişiler maskeleri daha seyrek kullanmalıdır.
* Maskeleri göz çevresindeki bölgeye kullanmayın.

SIKILAŞTIRICILAR
Tonik veya arındırıcı olarak da bilinen sıkılaştırıcılarm yarar ve sakıncaları hakkında birçok farklı görüş vardır. Bazı dermatolog ve güzellik uzmanları, sıkılaştırıcı kullanmayı önerirken bazıları da çok yağlı cilt dışında hu ürünlerin gereksiz olduğunu söylemektedir. Kullanıp kullanmamak kişisel seçiminize bağlıdır. Sıkılaştırıcılar, yüzün yağlı bölgeleri için düşünülmüştür. Genellikle alkol, Witch hazel (cildi kurutmadan sıkılaştıran madde) ve alüminyum içerirler. Temizleme sonrasında ciltte arta kalan kiri yok etmeyi ve cilt yüzeyini sıkılaştırarak geniş gözeneklerin görünümünü iyileştirmeyi hedeflemektedirler.

TONİKLE İLGİLİ İPUÇLARI
*Gözenekleriniz genişse, daha küçük görünmeleri için tonik kullanın.
* Cildiniz kuru olduğu halde, toniğin temizledikten sonra yarattığı serinletici histen hoşlanıyorsanız, alkol içermeyen bir türünü seçin.

GÖZ ÇEVRESİ KREMLERİ
Gözlerinizin çevresindeki deri, az miktarda yağbezi içerdiği için hassastır. Buradaki deri, çok elastik olmadığından ince çizgiler ve kaz ayakları gibi yaşlanmanın ilk belirtileri genellikle burada görülür. Göze yönelik ürünler, uygulamayı kolaylaştırmak için çoğunlukla krem ya da jel biçimindedir. Bölgeyi nemlendirmeye, ince çizgileri, şişlikleri ve göz çevresindeki koyu halka görünümünü azaltmaya yardımcı olurlar.

BUHAR BANYOSU
Buhar banyosu, cildinizi temizlemenin etkin bir yoludur. Dokulardaki dolaşımı artırarak cildin daha parlak görünmesini sağladığına inanılır. Profesyonel bir cilt bakımı, maske uygulanmadan önce buhar banyosunu içerir. Buhar banyosu, en çok yağlı ve akneye yatkın ciltlere iyi gelir. Koyu çatlak damarlı olan hassas ya da kuru cilt için önerilmez. Normal ve yağlı ciltli kişiler, haftada bir ya da iki kez buhar banyosu yapabilir. Kuru ciltli kişiler ise haftada birden fazla buhar banyosu yapmamalıdır.
CİLT BAKIMI
Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları, makyaj,  serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.
Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla çok genç yaşlardan itibaren her bayanın temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır.

Cilt bakımı yaparken doğru ürün seçimi çok önemlidir bu yüzden biz  hangi ürün grubunu kullanacağımıza karar verebilmek için bakıma başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yapmaktayız. Böylece yağ nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı, kuru, normal olgun ya da hassas olduğuna karar verebiliriz.
Cilt Yaşı her zaman esas yaşımızla doğru orantılı olmayabilir.
Merkezimizde uygulanan cilt bakımı yaklaşık iki saat sürer ve bu süre içinde sırası ile süt ve tonik ile temizleme, peeling, ozon artı buhar, serum ve ampul emilimi yüz masajı, maske, yüksek frekans ve krem işlemleri uygulanır. Bu uygulamalar ile cilt temizlenir tıkalı gözenekler açılır,  kan dolaşımı hızlandırılır, cilt ölü hücreler ve siyah noktalardan arındırılır nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taze canlı bir görünüm ortaya çıkar.
Cilt bakımı yaparken yaşa ve cilde göre doğru ürün kullanılması gerekir. Bu yüzden sivilce, akne, leke ve kırışıklık bakımlarında cerrahi müdahale uygulanmadan ve kimyasal peeling işlemi yapılmadan, deri altına hiçbir madde enjekte edilmeden son derece başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Cilt bakımıyla ilgili dikkat edilecek hususlar:
1. Günde 2 litre su için.
2. Kalitesiz makyaj ürünleri kullanmayın.
3. Sigara içmeyin.
4. Aşırı güneşlenmeyin.
5. Makyajınızı çıkarmadan yatmayın.
6. Cildinizi her gün nemlendirin.
7. Her hafta 1 peeling yapın.
8. 15 günde bir maske uygulayın.
9. Sivilce ve komedonları bilinçsizce sıkmayın.
10. Uzun süre klimalı ortamlarda bulunmayın.
11. 3 günde 1 eriyinceye kadar bir buz kalıbını cildinizde gezdirerek
dolaşımı hızlandırın.
12. Ve bakılan bir cilt ile bakılmayan bir cilt arasındaki farkın ileriki
yaşlarda daha çok kendisini göstereceğini unutmayın.

Merkezimizde;  Guınot, Md Formulatıons, Plante System ürünleri kullanılmaktadır.

Bizden
PROTEZ
KİRPİK
EPİLASYON HAKKINDA
MERAK ETTİKLERİNİZ
Neden Protez Kirpik?

Cilt Bakımında
Püf Noktalar

Neden Solaryum
Yaptırmalıyım?

Hacimli ve dolgun
kirpiklere sahip
olmanız için ihtiyacınız
olan tek şey
DORUK GÜZELLİK